Kuk San Do

Kuk-san-do – sena cilvēka attīstības sistēma.


Kuk-san-do - austrumu prakses un filozofijas tradīcija, eksistē apmēram 9700 gadus. Kuk tulkojas kā „valsts” vai „zeme”. San sastāv no diviem hieroglifiem, kuri nozīmē „Cilvēks” un „Visums” – ar domu ka tie ir nedalāmi, vienoti. Do tulkojas kā „ceļš”.

Kuk-san-do - tātad ir ceļš kas ved cilvēku uz viņa īsto būtību, patiesajām mājām. Šīs prakses unikālums ir īpašā elpošana caur enerģētisko centru vēdera lejasdaļā (tandžonā) dažādās ķermeņa pozīcijās, kas seko noteiktā secībā.                                                           

Korejā uzskata, ka Kuk-san-do aizsācēji atnākuši no Sibīrijas, no Baikāla ezera apkārtnes. Viņi gribēja būt tuvāk saulei, tāpēc devušies uz austrumiem un sasnieguši Korejas pussalas kalnu masīvus. Viņi uzskatīja, ka saule ir fiziskās, mentālās un garīgās enerģijas avots. Tā aizsākās tradīcija, kas nonākusi līdz mūsu dienām.

Plašām cilvēku masām Kuk-san-do atnesa Mestars Čon Sans, adoptējot sistēmu cilvēkiem, kas ved sociāli aktīvu dzīvi. Viņš pierādīja pasaulei šīs prakses efektivitāti, kas tagad palīdz aizvien vairāk cilvēkam kvalitatīvi atjaunot veselību un attīstīt intelektuālas un garīgas spējas. Mūsdienās Kuk-san-do izplatījies pa visu Dienvidkoreju, šī tradīcija ir kļuvusi par valsts nacionālo bagātību un lepnumu. To praktizē visdažādākie cilvēki, neatkarīgi no to reliģiozajiem un politiskajiem uzskatiem un darbības veida: lielu uzņēmumu vadītāji, studenti, mūki un politiķi, mājsaimnieces un slavenības.
Kuk-san-do praktiskā nodarbība sastāv no 3 daļām:

1) Vingrinājumi Ki enerģijas cirkulācijai – dinamiskas kustības (iesildīšanās): 
ķermeņa sagatavošana efektīvai elpošanas praksei.
2) Tandžonā elpošana – enerģijas akumulācija tandžonā. 
3) Noslēdzošie vingrinājumi – savāktās enerģijas sadalīšana pa kanāliem un 
iekšējiem orgāniem.

Regulāra Kuk-san-do prakse palīdz enerģijai brīvi cirkulēt cilvēka ķermenī, novērst tajā blokus un ar to saistītās slimības. Papildus kopējai praktizējošā Apziņas harmonizācijai, pie prakses efekta var pieskaitīt ķermeņa vingruma un fiziskā spēka attīstīšanu, miega, gremošanas, vielmaiņas, normalizāciju, kopējā dzīves tonusa palielināšanos, noturīgumu pret stresu. Veicot Tandžono elpošanu, mēs varam radīt nepieciešamo enerģijas daudzumu un gūt fizisko spēku un veselību. Bet tai pat laikā, pateicoties tai, mēs varam atbrīvoties no nevajadzīgiem uztraukumiem un gūt mierīga prāta stāvokli. Tā ir vieta, kurā uzkrājas enerģija. Enerģērtiskais centrs. "Tan Džon" sastāv no 2 saknēm: Tan - sarkanais; Džon - vieta, telpa.Tātad tas tulkojas kā ugunīgā vieta. Tandžona vieta atrodas 4 pirkstu atstatumā zem nabas, bet ne uz ķermeņa, bet tajā iekšā, pa vidu. Tandžons ir neredzamais orgāns, bet kad dziļi koncentrēties uz savu Tandžonu, tas sajūtams vistas olas lielumā. Vienkārši stādieties priekšā, kā Jūs skatieties ar aizvērtām acīm ar savu iekšējo redzi uz Tandžona vietu. Koncentrējiet prātu uz to vairāk un dziļāk, un iztēlojaties, ka it kā virs nabas nekā vairs nav. Domājiet ka eksistē tikai Tandžons. Akcents ir jāliek uz vēdera lejas daļas paplašināšanu, piepildīšanu ar gaisu pie ieelpas. Ieelpa un izelpa veicama, virzot diafragmu (vēdera lejas daļu) uz priekšu un atpakaļ. Bet tai pašā laikā šai kustībai jābūt ļoti dabīgai. Kad būsiet to uztrenējuši, tikai domājot vien par Tandžonu, jānotiek automātiskai tādai elpošanai un vēdera kustībai, bez mūsu tiešas iesaistes. Elpošana tiek veikta viegli un plūstoši, ar vieglu piepūli. Stādaties priekša, it kā Jūs pievelkat savā Tandžonā plašu, tīru, spilgtu gaismu, atdzīvinošu visas lietas.

Kam paredzēta dziļā elpošana?  Visas eksistences avots ir viena enerģija, kura ir gan IŅ gan JAŅ enerģiju kopīgais. Tā transformē pasauli un rada mūsu ķermeņus, kļūstot par to centrālo enerģiju.Pateicoties tai, rodas saprāts un ķermenis, un notiekpārmaiņas.Veicot Tandžono elpošanu, mēs varam radīt nepieciešamo enerģijas daudzumu un gūt fizisko spēku un veselību. Bet tai pat laikā, pateicoties tai mēs varam atbrīvoties no nevajadzīgiem uztraukumiem un gūt mierīga prāta stāvokli.

Kas ir Tandžons?  Tā ir vieta, kurā uzkrājas enerģija. Enerģētiskais centrs."Tan Džon" sastāv no 2 saknēm - Tan (Dan) - sarkanais; Džon (Jeon) - vieta, rajons, telpa. Tātad tas tulkojumā kā ugunīgā vieta.

Kur tā atrodas?  Tandžona vieta atrodas 4 pirkstu atstatumā zem nabas, bet ne uz ķermeņa, bet tajā iekšā. Pa vidu. Tandžons ir neredzamais orgāns, bet kad dziļi koncentrēties uz savu Tandžonu, tas sajūtams vistas olas lielumā.

Kā koncentrēties uz Tandžonu?  Vienkārši stādieties priekšā, kā Jūs skatieties ar aizvērtām acīm ar savu iekšējo redzi uz Tandžona vietu. Koncentrējiet prātu uz to vairāk un dziļāk, un iztēlojaties, ka it kā virs nabas nekā vairs nav. Domājiet ka eksistē tikai Tandžons.

Kā izpildīt Tandžono elpošanu?  Akcents ir jāliek uz vēdera lejas daļas paplašināšanu. piepildīšanu ar gaisu pie ieelpas. Ieelpa un izelpa veicama ar nelielas piepūles izjūtu, virzot diafragmu (vēdera lejas daļu) uz priekšu un atpakaļ. Bet tai pašā laikā šai kustībai jābūt ļoti dabīgai. Kad būsiet to uztrenējuši, tikai domājiet vien par Tandžonu, jānotiek automātiskai tādai elpošanai un vēdera kustībai, bez mūsu tiešās iesaistes.

Cik spēku ieguldīt elpošanas laikā?  Elpošana tiek veikta viegli un plūstoši, ar vieglu piepūli.

Par ko domāt elpošanas laikā?  Stādaties priekšā, it kā Jūs pievelkat savā Tandžonā plašu, tīru, spilgtu gaismu, atdzīvinošu visas lietas. Pie izelpas stādaties priekšā kā nevajadzīgās domas, idejas kopā ar bezjēdzīgiem uztraukumiem, neapmierinātībām, psiholoģiskām problēmām - aiziet. Šis proces, to atkārtojot, padara mūsu prātu un ķermeni tīru.

Kā atbrīvoties no bezjēdzīgām domām elpošanas laikā?  Kā no tām atbrīvoties? Tas nav iespējams! Vienkārši ļaujiet tām it kā iet garām un prom. Nesekojiet tām. Jums visa uzmanība ir jāvelta Tandžonam. Ar elpošanas starpniecību mēs saplūstam ar Dabu. Tas ir, mūsu un Dabas elpošanas ritmi ir vienādi vienoti.

Neliels ieskats Tandžona elpošanas un meditācijas seminārā.

Materiāls tiek izmantots no Youtube.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ptOwId9XRYM#t=24