Joga grūtniecēm

  • Ieguvumi nodarbojoties ar jogu grūtniecības laikā 

   Pareiza elpošana ir tik pat svarīga, cik pilnvērtīgs un sabalansēts uzturs, jo tādējādi bērns tiek nodrošināts ar pietiekamu daudzumu skābekļa. Joga iemāca pareizi elpot - izelpojot un dziļi ieelpojot organisms saņem lielu daudzumu skābekļa, kas ir tik nepieciešams grūtniecības laikā.Tā samazina pēcdzemdību depresijas risku, padarot mūs harmoniskākus un iemācot stresu pārvērst iekšējā mierā un līdzsvarā. Jogas vingrojumi stiprina muguras un iegurņa muskuļus, iemāca atbrīvoties gan prātam, gan ķermenim, kas ir īpaši svarīgi dzemdību laikā. Samazina tūsku (šķidruma uzkrāšanos) un krampjus, kas var būt īpaši izteikti grūtniecības pēdējos mēnešos, saspringumu dzemdes kakla apvidū un dzemdību ceļos. Ietekmē mazuļa pozu dzemdes dobumā, veicinot pareizas pozas ieņemšanu. Stiprina vēdera muskuļus un masē vēderu, stimulējot zarnu darbību un normalizējot apetīti. Atjauno mieru, palielina koncentrēšanās spēju, samazina sliktu dūšu, rīta nelabumu un garastāvokļa maiņas.

  •  Meditācija

   Meditācija palīdzēs jums apzināties savu iekšējo pasauli, kā arī tā samazinās spriedzi un stresu grūtniecības un pēcdzemdību periodā. Jūs izveidosiet īpašu garīgu un emocionālu saiti ar savu bērniņu, meditējot jūs vieglāk izpratīsiet pati sevi - savas vēlmes un izjūtas. Meditācija palīdzēs neirožu, baiļu un konfliktu gadījumā.

  •  Dziļā relaksācija

  Viena stunda pavadīta dziļā relaksācijā ir līdzvērtīga četrām stundām miega - prāts ir nomodā, bet ķermenis atpūšas. Tas ir svarīgs grūtniecības periods un īsi pirms dzemdībām, kad ķermenim jāatpūšas pirms smaga fiziska darba, kā arī pēcdzemdību periodā, kad organismam ir papildus fiziska un psihiska slodze.

Sanskritā vārds „joga” nozīmē - saderība vai savienošanās. Joga savienos - veidos saiti starp tavu ķermeni, prātu un garu, kā arī veidos saiti arī starp tevi un tavu bērniņu!

Foto galerija   

 

 

              

Mīļš paldies esošajām un topošājām māmiņām Sanitai, Evai, Ilzei, Lienei, Olgai, Jeļenai, Ingai, Svetlanai   par piedalīšanos fotosesijā.